Visu veidu ventilācijas sistēmu profesionāla tīrīšana un dezinfekcija. Pieredzējusi, kompetenta komanda un kvalitatīvs tehniskais aprīkojums ļauj mums nevainojami veikt uzticētos pienākumus. V I D E O

Lai pilnvērtīgi nodrošinātu telpas ugunsdrošību, gaisa kvalitāti, samazinātu energopatēriņu un radītu vislabākos gaisa kvalitātes apstākļus, ir nepieciešama regulāra profesionāla ventilācijas sistēmu tīrīšana. Ikvienā telpā ir atrodami dažādi gaisa piesārņotāji: ādas atmirušās šūnas, putekļi, sodrēji un ķīmiski izgarojumi. Lai arī plaši tiek pielietoti dažādi filtri, ar laiku šie piesārņotāji nosēžas un uzkrājas ventilācijas gaisa vados, tāpēc sistemātiski nepieciešama gaisu vadu apsekošana un apkope.

Ventilācijas sistēmas, it sevišķi profesionālās, prasa regulāras pārbaudes, apkopes un tīrīšanas. Saskaņā ar MK noteikumu Nr. 238, “Ugunsdrošības noteikumi” 91-94. punktiem, ar 2016. gadu Latvijā mehāniskās ventilācijas sistēmas tīrīšanu veic reizi piecos gados, savukārt ventilācijas sistēmas kuras nosūc degtspējīgas gāzes, tvaikus pārbauda un tīra ne retāk kā reizi gadā, lai nepieļautu uguns izplatīšanos būvē dēļ netīras ventilācijas.

Ja ventilāciju tīra un apseko regulāri , tad tīrīšanas izmaksas ir zemākās nekā veicot šo profilaksi retāk vai neveicot vispār. Var rasties situācija, ka iztīrīt vairs nav iespējams vai arī tas finansiāli nav izdevīgi: lētāk uzstādīt jaunu gaisa vadu. Turklāt, netīrs gaisa vads ir paaugstināta ugunsbīstamība, kas var rezultēties ne tikai ar jauna gaisa vada izmaksām, bet gan ugunsgrēka radīto zaudējumu segšanu.

Ja ventilāciju tīra un apseko regulāri , tad tīrīšanas izmaksas ir zemākās nekā veicot šo profilaksi retāk vai neveicot vispār. Var rasties situācija, ka iztīrīt vairs nav iespējams vai arī tas finansiāli nav izdevīgi: lētāk uzstādīt jaunu gaisa vadu. Turklāt, netīrs gaisa vads ir paaugstināta ugunsbīstamība, kas var rezultēties ne tikai ar jauna gaisa vada izmaksām, bet gan ugunsgrēka radīto zaudējumu segšanu.

Videoinspekcija

Ar īpašas videoaparatūras palīdzību pārbaudām ventilāciajas sistēmas stāvokli pirms un pēc tīrīšanas

Ventilācijas tīrīšana

Ventilācijas tīrīšanas pakalpojumi ar profesionālu aprīkojumu. Dezinfekcija pēc gaisa vadu iztīrīšanas

Dokumentācija

Nepieciešamo dokumentu sagatavošana, saskaņā ar normatīvajiem aktiem un noteikumiem.

  • (putekļi) ventilācijas sistēmu tīrīšana
  • (tauki) ventilācijas sistēmu tīrīšana un apkope
  • Ventilācijas sistēmas video un foto novērtējums
  • Gaisa kanālu sistēmas tīrības un tehniskā stāvokļa novērtēšana

Profesionāls aprīkojums

Ventilācijas kanālu tīrīšana tiek veikta, izmantojot Somijā ražotas profesionālas iekārtas PRESSOVAC.  Ventilācijas kanālus tīra mehāniskā veidā ar birsti, sarežģītu objektu gadījumā tiek izmantoti arī speciāla ķīmija. Ventilācijas tīrīšanas agregāta birstes konstrukcija nodrošina piekļuvi vietās ar asiem leņķiem, kā arī šaurās vietās. Pie nepieciešamības tiek veikta ventilācijas kanālu dezinfekcija, kas īpaši rekomendējama izglītības un ārstniecības iestādēs, sporta zālēs, pārtikas ražošanas uzņēmumos.

Ventilācijas sistēmu un gaisa vadu tīrīšana: atbildīgi un kvalitatīvi

Tīrīšanas laikā tiek rūpīgi demontēti un notīrīti pieplūdes/nosūces difuzori, vietās kur nepieciešams izjaukt piekaramos griestus. Darbi tiek veikti tīros cimdos, nepakļaujot griestu plāksnes netīrumiem. Ja gaisa vads atrodas aiz reģipša griestiem, tiek izveidotas nepieciešamā izmēra apkopes lūciņas. Vietās kur tiek demontētas griestu plāksnes, vai veidotas jaunas lūkas, mēbeles un inventārs tiek apsegts ar aizsargplēvi. Pēc mūsu darbiem NAV nepieciešama papildus telpu uzkopšana. Tīrīšanas laikā veicam pieplūdes/ nosūces motoru un gaisa apstrādes iekārtu tīrīšanu no putekļiem/ taukiem, filtru maiņu un apkopes darbus ja būs nepieciešams. Viss gaisa vadu tīrīšanas process tiek dokumentēts pirms un pēc tīrīšanas. Pēc darbu beigšanas klients saņem tīrīšanas un pārbaudes aktu saskaņā ar MK. 238 noteikumiem un video/foto atskaiti USB diskā.

Vai esat noguris no sliktas gaisa kvalitātes dzīves vai darba telpā? Iespējams, ir pienācis laiks apsvērt ventilācijas tīrīšanu un gaisa kondicionēšanas iekārtu apkopi Rīgā. Šajā rakstā aplūkosim, cik svarīgi ir uzturēt labu gaisa kvalitāti un kādas priekšrocības sniedz regulāra ventilācijas sistēmu un gaisa kondicionieru tīrīšana un apkope. Sniegsim arī padomus, kā izvēlēties pareizo pakalpojumu sniedzēju, lai nodrošinātu, ka jūsu sistēmas tiek pareizi uzturētas un darbojas maksimāli efektīvi. Ar mūsu palīdzību jūs varēsiet atviegloti elpot, zinot, ka jūs un jūsu tuvinieki elpo tīru un veselīgu gaisu.

Tīra gaisa nozīme: kāpēc ir svarīga ventilācijas tīrīšana un gaisa kondicionēšanas apkope?

Ventilācijas tīrīšana ir nepieciešama, lai novērstu uzkrājušos putekļus, netīrumus un gružus, kas var aizsērēt gaisa vadus un samazināt ventilācijas sistēmas efektivitāti. Ventilācijas tīrīšana palīdz arī novērst smakas un citus gaisā esošos piesārņotājus, kas var negatīvi ietekmēt iekštelpu gaisa kvalitāti. Ventilācijas tīrīšanu ieteicams veikt vismaz reizi divos gados.

Gaisa kondicionēšanas iekārtu apkope ir ļoti svarīga, lai nodrošinātu, ka iekārta darbojas efektīvi un lietderīgi, un lai novērstu avārijas, kas var izraisīt dārgus remontdarbus. Regulāra apkope var arī samazināt enerģijas patēriņu un pagarināt gaisa kondicionēšanas iekārtas kalpošanas laiku. Gaisa kondicionēšanas iekārtas apkopi ieteicams veikt vismaz reizi gadā.

Rīgā, kur dažādos gadalaikos gaisa temperatūra var būt ekstremāla, pareizs siltumsūkņu remonts un apkope ir ļoti svarīgi. Labi funkcionējošs siltumsūknis nodrošina optimālu temperatūru telpās, kā arī novērš papildu elektroenerģijas patēriņu, vienlaikus nodrošinot tīru gaisa kvalitāti.

Kopumā pareiza ventilācijas tīrīšana, gaisa kondicionēšanas iekārtu apkope, siltumsūkņu remonts un serviss Rīgā ir būtiski elementi labas gaisa kvalitātes uzturēšanai telpās. Tīrs gaiss veicina labu veselību un labsajūtu, un mūsu pienākums ir rūpēties, lai gaiss, ko elpojam, būtu pēc iespējas tīrāks.

Viens no veidiem, kā risināt šīs problēmas, ir regulāra ventilācijas tīrīšana un gaisa kondicionēšanas apkope. Tas nozīmē, ka profesionāls tehniķis pārbauda, iztīra un salabo visas nepareizi funkcionējošās sastāvdaļas. Tas var palīdzēt novērst problēmu rašanos, ietaupot gan laiku, gan naudu.

Vēl viena bieži sastopama problēma ir siltumsūkņu remonts, kas ir īpaši svarīgs aukstākā klimatā, kur šīs sistēmas tiek izmantotas apkures nodrošināšanai. Ja jūsu siltumsūknis nedarbojas pareizi, tas var izraisīt neērtu temperatūru telpās vai augstus komunālo pakalpojumu rēķinus.

Ja atrodaties Rīgā, ir daudz uzņēmumu, kas piedāvā ventilācijas tīrīšanas, gaisa kondicionēšanas iekārtu apkopes un siltumsūkņu remonta pakalpojumus. Sazinoties ar šiem speciālistiem, jūs varat nodrošināt, ka jūsu apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēma darbojas efektīvi, saglabājot jūsu telpās komfortu un veselību visa gada garumā.

Kopumā ir ļoti svarīgi risināt jebkādas problēmas ar gaisa kondicionēšanas un ventilācijas sistēmām, tiklīdz tās rodas. Regulāra apkope un savlaicīgs remonts var palīdzēt uzturēt jūsu sistēmas nevainojamu darbību un izvairīties no nopietnākām problēmām. Ar apmācītu profesionāļu atbalstu jūs varat baudīt visas priekšrocības, ko sniedz labi funkcionējoša HVAC sistēma.

Ventilācijas tīrīšana: Iztīriet gaisa vadus un ventilācijas atveres, lai nodrošinātu, ka tajos nav putekļu un gružu. Tas ne tikai uzlabos gaisa kvalitāti, bet arī novērsīs pelējuma un citu kaitīgu piesārņotāju uzkrāšanos. Noteikti izmantojiet putekļu sūcēju vai gaisa kompresoru, lai aizvāktu visus gružus, un regulāri mainiet gaisa filtrus.

Gaisa kondicionēšanas iekārtu apkope: Viens no svarīgākajiem jūsu gaisa kondicioniera uzturēšanas uzdevumiem ir nodrošināt, ka tam ir tīrs filtrs. Netīri filtri samazina gaisa plūsmu un liek ierīcei strādāt intensīvāk, kā rezultātā palielinās rēķini par elektroenerģiju un samazinās kalpošanas ilgums. Pārbaudiet arī termostatu, lai nodrošinātu pareizu kalibrēšanu, un iztīriet spoles un spuras.

Siltumsūkņu remonts: Ja siltumsūknis nedarbojas pareizi, pārbaudiet drošinātāju un slēdzi. Ja tie ir kārtībā, iztīriet siltumsūkņa spoles un spuras un pārbaudiet dzesēšanas šķidruma līmeni. Ja neesat pārliecināts par kādu no šiem uzdevumiem, iespējams, vislabāk būs izsaukt profesionālu siltumsūkņa remonta pakalpojumu sniedzēju.

Ventilācijas tīrīšana un gaisa kondicionēšanas apkope Rīgā: Rīgā, Latvijā, dzīvojošajiem ir svarīgi meklēt profesionālus pakalpojumus ventilācijas tīrīšanai un gaisa kondicionēšanas apkopei. Ventilācijas tīrīšana var uzlabot iekštelpu gaisa kvalitāti jūsu mājās vai birojā, savukārt regulāra jūsu gaisa kondicioniera apkope var nodrošināt optimālu darbību un energoefektivitāti. Rīgā ir daudz uzticamu HVAC pakalpojumu sniedzēju, piemēram, REMBALTIC, kas var sniegt šos pakalpojumus par pieņemamu cenu.

Veicot ventilācijas tīrīšanu, ir svarīgi nolīgt profesionāļus, kuriem ir nepieciešamās prasmes un zināšanas, lai rūpīgi iztīrītu ventilācijas sistēmas. Pakalpojumu sniedzējam jābūt arī modernām iekārtām un tehnikai, lai nodrošinātu, ka jūsu ventilācijas sistēma ir tīra un bez piesārņojuma.

Runājot par gaisa kondicionēšanas iekārtu apkopi, ir svarīgi izvēlēties pakalpojumu sniedzēju, kas var piedāvāt virkni pakalpojumu, lai nodrošinātu optimālu jūsu gaisa kondicionēšanas iekārtas darbību. Šādi pakalpojumi ietver tīrīšanu, remontu, bojāto daļu nomaiņu un jaunu modeļu uzstādīšanu.

Arī siltumsūkņu remonts ir svarīgs pakalpojums, kas nepieciešams mājokļu īpašniekiem un uzņēmumiem. Tāpēc ir svarīgi izvēlēties profesionālu pakalpojumu sniedzēju, kas ir pieredzējis un zinošs siltumsūkņu remonta jomā.

Nobeigumā jāsecina, ka ir svarīgi regulāri veikt ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmu apkopi un tīrīšanu, lai nodrošinātu to efektīvu un lietderīgu darbību. Plānojot regulāras pārbaudes un tīrīšanu ar profesionālu pakalpojumu sniedzēju, var novērst veselības apdraudējumus, samazināt enerģijas patēriņu un ilgtermiņā ietaupīt naudu. Ir svarīgi dzīvot un strādāt komfortablā un drošā vidē, un, veicot pareizu apkopi, varat nodrošināt, ka jūsu ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmas ir atbilstošas prasībām. Rīgā ir daudz uzticamu pakalpojumu sniedzēju, no kuriem varat izvēlēties un kuri var palīdzēt jums uzturēt iekštelpu gaisa kvalitāti un pagarināt sistēmu kalpošanas laiku.

Meklējot uzticamu ventilācijas tīrīšanas un gaisa kondicionēšanas pakalpojumu sniedzēju Rīgā, ieteicams pievērst uzmanību pakalpojumu kvalitātei. Šādiem pakalpojumu sniedzējiem jābūt ar reputāciju, kas nodrošina augstas kvalitātes pakalpojumus, kuri atbilst klientu vajadzībām. Turklāt pakalpojuma sniedzējam ir jābūt apņēmīgam nodrošināt klientu apmierinātību un jānodarbina tehniķu komanda, kas ir augsti apmācīti un pieredzējuši ventilācijas tīrīšanas un gaisa kondicionēšanas apkopes jomā.

90. Mehāniskās ventilācijas sistēmu un dabīgās ventilācijas kanālu tīra, lai nepieļautu uguns izplatīšanos būvē.
91. Mehāniskās ventilācijas sistēmas tehniskā stāvokļa pārbaudi un tīrīšanu veic reizi piecos gados.
92. Par mehāniskās ventilācijas sistēmas tīrīšanu vai pārbaudes rezultātiem sastāda aktu.
93. Aktam par mehāniskās ventilācijas sistēmas pārbaudes rezultātiem pievieno fotogrāfijas, videoierakstus vai citu pārbaudē izmantoto ierīču rādījumu rezultātus.
94. Mehāniskās ventilācijas sistēma, kas nosūc degtspējīgas gāzes, tvaikus vai putekļus, ir sprādziendrošā izpildījumā, un to aprīko ar aizsargierīcēm, kas nepieļauj svešķermeņu iekļūšanu sistēmā. Šādu ventilācijas sistēmu pārbauda un tīra ne retāk kā reizi gadā.